Kaplıca Tedavisini SGK Karşılıyor! Sizde Ücretsiz Yararlanın Şifa Bulun! İstanbul’a Yakın Kaplıca Önerileri

Kaplıca Tedavisini SGK Karşılıyor! Sizde Ücretsiz Yararlanın Şifa Bulun! İstanbul’a Yakın Kaplıca Önerileri

Kaplıcaların hayatımızda olması bizim için bir gerekliliktir. Şifa kaynağı olan kaplıcalar, tedavi amaçlı çeşitli hastalıkları önlemede ve tedavi etmede yararlanılır.

Kaplıcaların hayatımızda olması bizim için bir gerekliliktir. Şifa kaynağı olan kaplıcalar, tedavi amaçlı çeşitli hastalıkları önlemede ve tedavi etmede yararlanılır. Kaplıca, sıcak su yeraltı sularından yararlanmak için yeryüzüne çıktıkları kaynakların üzerine ya da çevresine kurulan tesislere verilen addır. Tesisler hamam görünümündedir.

Kudret hamamı olarak da bilinirler. Hamam yapılan bu tesislere kapalı ılıca denir. Zamanla kapalı ılıcalar kaplıca halini almıştır. Kaplıcaların faydası insan sağlığını iyileştirici gücüyle ön plana çıkmıştır. Kaplıcalara ulaşmak için birçok termal otel bulunmaktadır. Bu otellere ulaşmak çok kolaydır. Termal otellere giderek, hem dinlenip hem de sağlıkla buluşabilirsiniz.

Termal Kaplıca Ve Oteller

Termal sularıyla ünlü bir termal otel bulunmaktadır. İstanbul’a yakın termal Kaplıca oteller, birçok merkezde bulunuyor. Ramada Bursa Çekirge Termal Spa otel Bursa’nın Çekirge ilçesindedir. Büyük bir alana kurulmuş olan otel, Türk hamamı, sauna, buhar odası ve termal havuzuyla tam şifa kaynağı. Almira Hotel Thermal Spa, hem günlük hem de konaklamak isteyen müşterilerine hizmet sunuyor.

Bursa Osmangazi' de kurulan otel rahatlamak ve sağlık bulmak isteyenlerin tercih edebileceği bir otel. Kırcı Termal Hotel yine Bursa’da bulunan kaplıcalı bir oteldir. Ruba Palaca Thermal Otel, Green Termal Otel, Divan Bursa Termal Otel, Boyugüzel Termal, Formback Termal Otel, Tiara Termal Hotel Spa, Termal Elit Hotel, Royal Termal Hotel, Taraklı Termal Turizm A.Ş, Kadı Konağı Termal Hotel, Erdilli Termal Hotel gibi İstanbul çevresinde birçok hotel, otel gibi kaplıca hizmeti veren Oteller mevcuttur. Bu otellerde konaklayarak, sağlığınıza gereken özeni göstereceksiniz. 

Kaplıcaların Sağlık İçin Faydaları

 Kaplıcalar, Kronik ağrılar, eklem ağrıları gibi birçok rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılır. Ayrıca termal kaplıcaların böbrek rahatsızlıklarını çözmede etkileri büyüktür. Romatizmal rahatsızlıkların da tedavisi için kullanılan kaplıcalar tam bir şifa kaynağı. Termal kaplıcaların, insan sağlığı için etkileri eskiden beri biliniyor. Eskilere dayanan bir tedavi yöntemi olan kaplıcalar, şimdilerde resmileşmiş ve otellere dönüşmüştür. Termal Otel’lere giderek bu hizmetlerden rahatlıkla yararlanılması mümkün olacaktır.  

Etiketler

Gündem   kaplıca  
Bayazıt Şener

Her konuda makale yazmayı seviyorum