Yeni SEAT Ibiza Bomba Gibi Fiyat İle Türkiye Satışına Sunuldu! Beklenmeyen Fiyatlar Alıcılarını Şaşırttı

Yeni SEAT Ibiza Bomba Gibi Fiyat İle Türkiye Satışına Sunuldu! Beklenmeyen Fiyatlar Alıcılarını Şaşırttı

SEAT Çıkardığı her model ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Otomobil satışlarında yüksek rakamlara çıkmayı başaran otomobil devi Yeni SEAT Ibiza modeli ile tasarım ve teknolojiyi bir araya getirmeyi başarmış. İşte sizin için derlediğimiz Seat Ibiza'nın en yeni özellikleri ve Türkiye satış fiyatı

2021 yılının ortasına geldiğimiz bu zamanlarda bir çok otomobil üreten firma yeni modellerini Türkiye'de satışa çıkarmaya başladı. 

Satışa çıkarılan otomobillerin arasında yeni kasa ve donanımıyla ön plana çıka SEAT Ibiza oldu.

SEAT Otomobil markası satış rekoru kırarak 6 milyon adet satış rekorunu kırdı ve en çok satan modeli Ibiza oldu. Ibıza yenilenen tasarımı ve donanımı ile Türkiye Pazarında satışa çıkarıldı.

Yeni Ibiza 200 Nm tork ve 4,8 lt’lik ortalama yakıt tüketimine sahip. 0’dan 100 km/s’e 10,3 saniyede çıkan otomobil maksimum 195 km/s hıza ulaşabiliyor.

İlk etapta ülkemizde Style donanım seviyesinde ve 7 ileri DSG otomatik şanzımanla sunulan Yeni Ibiza, önümüzdeki aylarda 5 ileri manuel şanzımanlı 1.0 Evo 80 HP motor seçeneğine de sahip olacak.  

Yenilenen SEAT Ibiza’da, tasarımda yapılan değişiklikler farkını ortaya koyuyor.

Daha fazla görüş ve daha düşük enerji tüketimi sağlayan LED teknolojisi standart olarak sunuluyor.

EcoLED ve Mercekli Full LED olarak iki farklı seçeneği bulunan ön far teknolojisi aracın dış görünümünün en önemli parçalarından biri olarak öne çıkıyor.

Alüminyum alaşımlı yeni jant tasarımları aracın dinamik ve sportif duruşunu vurguluyor. Arkada el yazısı ile yazılan model logosu; ön kısmı mat ve kenarlarında parlak yeni iki farklı tonda krom kaplamalı yeni SEAT logosu hem ön hem de arkada araca şık bir son dokunuş katıyor.

Yeni SEAT Ibiza’da yapılan değişiklikler, renk yelpazesinde de devam ediyor. Safir Mavi ve Asfalt Mavi renk seçenekleri ilk defa modelde yeni sunulan renkler olarak öne çıkıyor. 

Otomobilin iç tasarımı bir devrimi temsil ediyor. Yeni malzemeler, teknolojiler ve aydınlatma sistemleri daha yüksek bir kalite algısı oluşturuyor.

Yeni bilgi-eğlence sistemi, yeni iç tasarımın en önemli noktalarından biri olarak yer alıyor. Sürücünün göz hizasında yer alan yükseltilmiş ekran, artık daha ergonomik bir pozisyonda konumlanıyor.

Yüzde 20’den daha fazla büyüyen dokunmatik ekran standart olarak 8,25” genişliğinde; opsiyonel olarak ise 9,2” genişliğinde alınabiliyor.

SEAT’ın diğer modellerinden de bilinen 10,25” Dijital Gösterge Paneli de yeni SEAT Ibiza’daki teknolojik yenilikler arasında yer alıyor. 

Yeni çok işlevli Nappa deri direksiyon simidiyle tamamlanan yumuşak ön göğüs, tasarımı tamamlıyor. Yeni döşeme seçenekleri ise iç mekana daha özel bir hava katıyor.

Sürücü ve yolcu tarafı için yeniden tasarlanmış havalandırma ızgaraları, seçilen donanıma bağlı olarak farklı renkte sunuluyor.

FR donanımında Kırmızı, Xcellence donanımında Mor ve Style donanımında ise Gri renkte olan havalandırma ızgaraları; aynı zamanda FR ve Xcellence donanımında LED ambiyans aydınlatmasına sahip.

Yeni Ibiza’nın navigasyon sistemiyle birlikte alınabilen Kablosuz Full Link teknolojisiyle kullanıcılar Apple CarPlay veya Android Auto sayesinde telefonlarını multimedya ekranına kolayca yansıtabiliyor.

Bilgi-eğlence sistemi, yalnızca bir tıkla veya sesli komut ile erişilebilmesi sayesinde daha zengin bir performans sağlıyor.

Ses tanıma sistemi, teknolojinin kullanımını daha güvenli ve basit bir hale getiriyor. “Hola Hola” denildiğinde aktif hale gelen sistem, kullanıcının verdiği komutları kullanarak bilgi-eğlence sistemini kontrol etmelerini sağlıyor.

Yani, navigasyon bilgisi bulmak veya bir müzik aramak artık çok daha kolay ve hızlı. Orta konsolda yer alan 2 adet USB Type-C girişiyle bağlanmak ve cihazları şarj etmek de artık çok daha kolay.

Yeni SEAT Ibiza, birçok yeni sürüş asistanı sistemi, sürüşü hiç olmadığı kadar güvenli hale getiriyor.

Tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan 6 hava yastığının yanı sıra Adaptif Hız Sabitleyici (AAC), Ön Bölge Asistanı (Front Assist) ve Yorgunluk Tespit Sistemi gibi sistemlerle güvenliği en üst seviyeye taşıyor.

Seyahat Asistanı, tüm hız aralıklarında yarı otonom bir sürüş sağlayarak, trafik durumuna göre aracın hızını koruyor.

Etiketler

Teknoloji