Emekli Vatandaşa Müjde Geldi! En Az 5000 TL Ödeme Yapılacak ve İstisnasız Herkese Verilecek! Emekli Artış Şikayet Etmeyecek

Emekli Vatandaşa Müjde Geldi! En Az 5000 TL Ödeme Yapılacak ve İstisnasız Herkese Verilecek! Emekli Artış Şikayet Etmeyecek

Emeklilere oldukça güzel bir müjde geldi. Her emekli anında 5 bin TL para alabilecek. Üstelik şartları da oldukça uygun.

Emeklilere 5000 TL

Pek çok Emekli vatandaşı yakından ilgilendiren müjdeli haber geldi. Tek tek detaylı bir şekilde açıklaması yapıldı. Emekli vatandaşlar nakit avans işlemi ile herhangi bir prosedürle uğraşmaya gerek kalmadan acil nakit ihtiyaçlarını anında giderebilecekler. Emekli olmak adına gerekli olan talepte bulunan vatandaşların emekli Maaşları bağlanana kadar 3 maaş önceden avans alacağı belirtildi. Maaşı 90 gün içerisinde yatmayan vatandaşlar SGK’ya gerekli başvuruda bulunarak üç asgari ücret yani 6.972 lira avans alma hakkına sahip olabiliyor.
Emekli vatandaşa avans haberleri çok yakın şekilde takibi yapılıyor. Emeklilik için gerekli olan müracaatı yapan vatandaşlar yapmış oldukları müracaat onaylanana kadar 3 maaş avans uygulamasından yararlanabiliyor. SGK’ya yapılacak olan başvurudan sonra en az 4500 TL şeklinde nakit avans alma hakkına sahip olunabiliyor. Verilen nakit avansın geri ödemesi ise 12 ay 24 ay ve 36 ay taksitli şekilde yapılıyor. Peki emekli vatandaşa faizsiz 3 maaş avans verilecek mi? SGK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlarda verilecek olan bu avanslardan faydalanabilecek mi?

Emeklilere 5000 TL

Emekli vatandaşa avans müjdesi

Sosyal Güvenlik Kurumu bu uygulama ya onay verirse nakit sıkıntısı çeken Emekli vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde gerekli olan yazılı başvuru oluşturarak nakit avans talep edebilecek. Şu anki verilen en düşük emekli Maaşı 1500 TL olduğu için avans uygulamasının onaylanması durumunda emekli vatandaşlar en az şekilde 4500 liraya kadar avans almaya hak kazanacak.
Kullanılacak olan avansın geri ödemesi aylık olarak maaşından 12 ay 24 ay ve 36 ay taksitlerle kesilecek. Eğer çekilecek olan avans 36 ay taksitli şekilde geri ödemesi yapılırsa 4500 liralık avans, emekli vatandaşın aylık olarak maaşından 3 sene boyunca kesilecek ve aylık 125 TL’lik kesintiye uğrayacak.

Emekli vatandaşa avans müjdesi

Nakit avans işlemi nedir?

Nakit avans, herhangi bir prosedür ile uğraşmaya gerek kalmadan, acil nakit Paraya olan ihtiyacı giderme şeklidir. Bazı belirli bankalar kredi kartı limitini nakit avans çekiminde kullanılmasına onay verirken, bazı bankalar ise sadece belirli bir limiti nakit olarak çekilmesine onay vermektedir. 

Nakit avans işlemi nedir?

Etiketler

Ekonomi   emekli   maaş   para