Masterchef Eski Jürisi Hazer Amani Neden Ayrıldığını Açıkladı! Saygısızlığı Kabul Edemem! İşte Ayrılışın Hikayesi

Masterchef Eski Jürisi Hazer Amani Neden Ayrıldığını Açıkladı! Saygısızlığı Kabul Edemem! İşte Ayrılışın Hikayesi

Hazer Amani, Türkiye’nin yakından tanıdığı biridir. Ülkemizin en iyi aşçı şeflerinden biri olan Amani MasterChef jüriliğinden neden ayrıldığına dair soru işaretlerini giderdi.

MasterChef’in eski jüri üyesi Hazer Amani jüri koltuğundan neden ayrıldığını açıkladı. 300 bölüm jürilik yaptıktan sonra programdan ayrılan Amani, stüdyoda maruz kaldığı saygısızlıklardan dolayı programdan ayrıldığını açıkladı. Hazer Armani MasterChef’in ilk jürilerinden biridir. Programın ilk bölümlerinde Somer Şef ve Mehmet Şef ile birlikte jüri üyeliği yapan Armani bir süre sonra yerini İtalyan Şef Danilo Zanna’ya bıraktı.

Geçen günlerde jürilikten neden ayrıldığına dair samimi açıklamalarda bulundu. Amani, uzun zamandır ekranlarda yer almıyor. Yakın bir zamanda televizyona döneceğini söyledi. Hazer, MasterChef jüriliğinde sinir krizi geçirdiği ve yüksek sesle bağırmak zorunda kaldığını belirtti.

Hazer Amani Neye Sinirlenmişti?

Hazer Amani, Türkiye’nin yakından tanıdığı biridir. Ülkemizin en iyi aşçı şeflerinden biri olan Amani MasterChef jüriliğinden neden ayrıldığına dair soru işaretlerini giderdi. Yaptığı açıklamada uzun yıllardır mutfakta olduğunu, mutfakta saygısızlığı asla kabul edemeyeceğini dile getirdi.

Normal hayatında oldukça sakin yapıda biri olduğunu ifade eden Hazer Armani, programda maruz kaldığı saygısızlıklardan dolayı zaman zaman çılgına döndüğünü ve bağırmak zorunda kaldığını söyledi. 3 tane kendini mesleğinde kanıtlamış isim bulunduğunu belirtti. Jürilik yaptığı bir dönemde 3 jürinin de çok sevdiği bir ağabeyini ağırladığı dönemde misafirinin yanında yapılan saygısızlığı asla kabul edemeyeceğini açıkladı.

Hazer Amani Neye Sinirlenmişti?

Hazer Amani Kimdir?

1 Ocak 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul’da bulunan Chilai Restaurant’ın baş şefidir. TV8’in sevilen yapımlarından MasterChef programında bir dönem jüri üyeliği yaptı. Ankara TED Kolejinden bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarından beri mutfağa ilgisi olan Amani, üniversiteden sonra Güney Afrika’ya giderek 3 sene aşçılık eğitimi almıştır. Afrika’da Chilai’nin genel müdürü Yusuf Köksal ile tanıştı. Köksal’ın vesilesiyle Türkiye’de Chilai Restaurant kariyerine başladı. 2011 yılında en yaratıcı şef ödülünü almıştır.

Hazer Amani Kimdir?

Etiketler

Magazin  
Bayazıt Şener

Her konuda makale yazmayı seviyorum